Отборът на Байерн (Мюнхен) спечели голямото дерби на германския футбол срещу Борусия (Дортмунд). Баварците сториха това със стил, след като унижиха големия си враг с 6:0.

Селекцията на Юп Хайнкес буквално се подигра със своя немощен опонент, вкарвайки му пет гола още до почивката. Главно действащо лице на терена очаквано бе Роберт Левандовски, който наниза хеттрик. По едно попадение пък добавиха Рибери, Хамес и Томас Мюлер.

Снимка 348485

Източник: EPA/БГНЕС

Въпреки впечатляващия триумф, Байерн отново не успя да легитимира новата си шампионска титла, тъй като по-рано днес вторият в подреждането Шалке 04 спечели с 2:0 срещу Фрайбург. Всичко това може да бъде поправено още в следващия кръг, когато три точки от регионалното съперничество с Аугсбург, ще бъдат напълно достатъчни за Сребърна салатиера №6 за последните шест години.

Байерн (Мюнхен) не изгуби никакво време и се впусна в неспирни атаки. Всичко това даде резултат в 5-ата минута, когато Томас Мюлер изведе Роби Левандовски сам срещу Бюрки и за поляка нямаше никакви проблеми да даде старт на головото шоу.

Три минути по-късно, след спорно съдийско решение и участие на системата VAR, попадение на Франк Рибери беше отменено заради засада на Хамес Родригес.

Снимка 348483

Все пак колумбиецът се реваншира за случилото се и в 14-ата минута удвои мюнхенската преднина. Плеймейкърът се възползва от статичните изяви на бранителите Аканджи и Сократис, за да превърне в гол хубава асистенция на Давид Алаба. Миналият през Реал (Мадрид) - Хамес продължи да бъде в епицентъра на събитията, след като в 23-ата пък центрира елегантно за Томас Мюлер, направил резултата класически.

"Дер Класикер" - битка с предизвестен край

Байерн (Мюнхен) приема Борусия (Дортмунд)

И когато хората на Петер Щьогер си мислеха, че кошмарът вече е приключил, в последните две минути на частта, Роман Бюрки получи още два гола в своята врата. Първо второто си попадение в мача вкара Роберт Левандовски, а малко след това вече редовно се разписа и Франк Рибери.

След паузата Байерн реши да пожали своя враг и "дръпна ръчната". Хората на Хайнкес отстъпиха инициативата на Дортмунд, които от своя страна създадоха няколко опасни положения пред скучаещия Улрайх. Апотеоз на "жълто-черната" офанзива бе ударът в гредата на Марио Гьотце в 67-ата минута.

Снимка 348482

В заветните мигове на дербито, Байерн писа и отличната оценка на Борусия! Йошуа Кимих, появил се след почивката, отправи успоредно подаване за Левандовски и макар намесата на Бюрки, полякът безпощадно реализира своя хеттрик и оформи крайното 6:0.

Шалке е все по-близо до заветната цел, РБ (Лайпциг) измъкна труден успех срещу Хановер

Хофенхайм се разправи с Кьолн у дома

И така на мюнхенци им трябва само още една победа, за да се поздравят с шеста поредна титла на страната. Всичко това може да се случи в регионалното дерби срещу Аугсбург. Борусия (Дортмунд) пък приема на свой терен Щутгарт.

Снимка 348486

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 6:0

1:0 Левандовски (5"), 2:0 Хамес (14"), 3:0 Мюлер (23"), 4:0 Левандовски (44"), 5:0 Рибери (45+1"), 6:0 Левандовски (87")

СТАДИОН: "Алианц Арена"

СЪДИЯ: Б. Данкер

БАЙЕРН: Улрайх, Рафиня, Боатенг, Хумелс, Алаба, Робен, Рибери, Мартинес, Родригес, Мюлер, Левандовски (резерви: Щарке, Толисо, Вагнер, Руди, Тиаго, Зюле, Кимих)

ДОРТМУНД: Бюрки, Пишчек, Сократис, Шмелцер, Аканджи, Кастро, Гьотце, Шурле, Дауд, Пулишич, Батшуай (резерви: Вайденфелер, Толиян, Вайгъл, Филип, Исаак, Гомес, Шахин)