Шалке направи поредна стъпка към класиране в Шампионската лига през следващия сезон. "Миньорите" победиха с 2:0 Фрайбург у дома в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата и записаха пета поредна победа в първенството.

Първата част премина изцяло под диктовката на "кралскосините", но играчите на Доменико Тедеско пропиляха няколко добри ситуации за гол.

Резултатът бе открит малко след час игра, когато Даниел Калиджури се разписа от дузпа. В 65-ата минута голмайсторът на Фрайбург Нилс Петерсен бе изгонен за два жълти картона. Всичко в срещата реши Гуидо Бургщалер в 73-ата минута, когато вкара след пас на Набил Бенталеб и оформи крайното 2:0.

Шалке заема 2-о място във временното класиране с 52 точки, докато Фрайбург е 14-и с 30 точки.

Шалке 04 победи Волфсбург с 1:0 като гост

Шалке развали плановете на Байерн (ВИДЕО)

Автогол и спасена дузпа белязаха мача

Друг от кандидатите за място в Топ 4 - Байер (Леверкузен) не успя да победи у дома Аугсбург. Срещата на "БайАрена" завърши без голове. "Аспирините" заемат 5-о място с 45 точки.

Тимът бе изпреварен с точка от РБ (Лайпциг), който постигна трудна победа с 3:2 като гост на Хановер. Емил Форсберг, Вили Орбан и Юсуф Поулсен вкараха за "биковете", докато за саксонци се разписаха Салиф Сане и Никлас Фюлкруг.

Снимка 348457

Източник: Twitter

Хофенхайм разби с 6:0 опашкаря Кьолн у дома. Серж Гнабри откри резултата в 22-ата минута. Това бе и единственото попадение през първото полувреме. През втората част зинсхаймци се развихриха и нанизаха още 5 гола във вратата на "козлите". Гнабри се разписа още веднъж, два пъти това стори Март Ут, а по един гол добавиха Лукас Руп и Щефан Цубер.

Тимът на Юлиан Нагелсман е 7-и с 42 точки, докато Кьолн е предпоследен с 20 точки.

В последния мач от съботния следобед Щутгарт и Хамбургер не излъчиха победител - 1:1.