Отборът на Байерн (Мюнхен) записа минимална победа с 1:0 над Вердер (Бремен) в днешната среща от 30-ия кръг в Бундеслигата.

През първото полувреме, баварците имаха една по-хубава възможност, за да открият резултата. Тя дойде в 26-ата минута, когато Серж Набри стреля много опасно от движение, насочвайки топката към долния ляв ъгъл, но вратарят реагира и изби кълбото в корнер.

След почивката, Роберт Левандовски имаше два добри последователни шанса да се разпише. Първо в 49-ата минута, той засече центрирана към наказателното поле топка и шутира мощно към целта, но Павленка отново блесна с прекрасно спасяване. Около десет минути по-късно, полският национал достигна до пас в пеналта и отправи удар към левия ъгъл, но стражът отново внимаваше и отрази и този негов опит.

Снимка 419299

Източник: БГНЕС

В 58-ата минута, Вердер остана с човек по-малко, след като Милош Великович получи втори жълт и съответно червен картон.

В 75-ата минута, баварците най-накрая откриха резултата. Никлас Зюле засече топката около границата на наказателното поле и реши да пробва директен обстрел към вратата. Получи се рикошет и кълбото директно се мушна покрай Павленка за 1:0.

След тази победа, Байерн (Мюнхен) вече има 70 точки на върна в Бундеслигата, докато Вердер (Бремен) е на осмата позиция с 46.