Байерн (Мюнхен) е на победа разстояние от поредна шампионска титла в клубната си история. Тази вечер момчетата на Ханзи Флик направиха нова важна крачка към Сребърната салатиера, след като спечелиха дербито на кръга срещу Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:1. Двубоят вървеше равностойно до 84-ата минута, след като Циркзее бе открил за домакините, а малко след това "жребчетата" късметлийски не се бяха добрали до ремито заради автогол на Бенжамен Павар. Трите точки все пак отидоха в актива на мюнхенци чрез попадението на Леон Горетцка малко преди последния съдийски сигнал.

Снимка 483502

Източник: EPA/БГНЕС

Припомняме, че в този двубой Байерн не можеше да разчита на доста от своите звезди като: Роберт Левандовски, Филипе Коутиньо и Томас Мюлер.

Вердер (Бремен) повярва в спасението, тежка домакинска загуба за Херта

Обзор на следобедните срещи от Бундеслигата

Двубоят започна с доста проблеми за "жребчетата", които трябваше да извършват принудителна смяна в 10-ата минута. Бреел Емболо се наложи да влиза в игра, тъй като звездата на гостите Маркус Тюрам получи травма. Малко след това Борусия стигна и до гол на "Алианц Арена", но след преразглеждане на ситуацията с ВАР, той бе отменен заради засада на Хофман.

В 26-ата минута резултатът вече напълно редовно бе открит, но от Байерн. Джошуа Циркзее се възползва от огромна грешка на съперника и така демонстрира отново, че може да се смята за реална алтернатива на Роберт Левандовски, когато той не е в състояние да бъде на терена.

Малшанс при отиграване обаче бързо възстанови паритета, след като в 37-ата Бенжамен Павар се опита да изчисти опасно центриране и сюрпризира неприятно Нойер за 1:1.

В 54-ата минута лидерът на Байерн трябваше да се намесва решително, тъй като блесна със страхотно спасяване срещу Хофман. Добри намеси имаше и на другата врата, където Ян Зомер отчая с блестяща реакция Серж Гнабри.

Развръзката на този двубой дойде четири минути преди края. Бенжамен Павар захрани Леон Горетцка с чудесен пас и за непокрития халф остана приятното задължение да реализира в долния ляв ъгъл на "жребчетата".

Фортуна се усмихна на Борусия в 95-ата минута, отменен гол и две греди напрегнаха сблъсъка

Баварците ще почакат, за да триумфират с титлата

Така селекцията на Ханзи Флик се нуждае само от победа в оставащите три кръга, за да прибави поредна шампионска титла в своята витрина. На 16 юни баварците гостуват на борещия се за своето спасение Вердер. Гладбах приема на "Борусия Парк" Волфсбург.