Отборът на Вердер (Бремен) направи важна крачка към своето оставане в елита на Германия. "Зелените" напомниха за бляскавото си реноме в сюблимен момент, разбивайки като гост последния Падерборн с 1:5.

Срещата се явяваше битка между последния и предпоследния, а загубилите домакини се примириха със съдбата си, че догодина ще се завърнат във Втора Бундеслига. А там определено пък не искат да бъдат "бременските музиканти", където помощник треньор е нашият сънародник Илия Груев.

Снимка 483465

Източник: EPA/БГНЕС

Вердер реши всичко в своя полза още до почивката. Косовската звезда Милот Рашица пропусна дузпа в 18-ата минута, но в 20-ата Дейви Клаасен откри за 0:1. Холандецът повтори постигнатото и в 39-ата, а малко преди него, мрежата на Зингерле намери и Юя Осако. Всичко приключи тотално в 60-ата минута, когато Макс Егещайн покачи до 0:4. Падерборн единствено успя да стигне до почетно попадение на Сабири (67"), което обаче по никакъв начин не им помогна да избегнат злощастната си съдба. Перфектният следобед за бременци пък завърши с гол на резервата Фюлкруг секунди преди края.

Унион (Берлин) изненада като гост Кьолн с 2:1. Момчетата на Урс Фишер нанесоха своя удар по веднъж в двете полувремена. Фридрих беше точен през първата част, а в 67-ата сред голмайсторите намери място и Кристиан Гентнер. В 92-ата минута Джон Кордоба върна едно попадение за "козлите", което обаче се оказа безкрайно недостатъчно.

Снимка 483461

Такъв хубав ден обаче определено нямаше другият берлински клуб - Херта. Селекцията на Бруно Лабадия инкасира втора поредна загуба. Този път с 1:4 у дома Айнтрахт. Всичко за "Старата дама" стартира по мечтан начин, когато в 24-ата минута Кжищоф Пьонтек съумя да отбележи. Червен картон в края на полувремето на Дедрик Боята обаче обърка тотално постройката на "синьо-белите". От това се възползва техният опонент, който през втората част вкара цели четири пъти. Два пъти се разписа португалският национал Андре Силва (62", 86"), а по веднъж точни бяха Н"Дика (68") и Бас Дост (51").

Снимка 483462

Волфсбург и Фрайбург проведоха битка за заветното шесто място, което ще позволи участие в квалификациите за Лига Европа. По-разочаровани от днешното 2:2 на "Фолксваген Арена" със сигурност трябва да бъдат "вълците", които до 29-ата минута водеха с 2:0 , благодарение точния усет на Вегхорст (14", 27"-дузпа). Нещата можеха да отидат и на разгром, но два гола на другия нападател Денис Гинчек бяха отменени след намесата на ВАР. Това сякаш пречупи момчетата на Оливер Гласнер, които след това допуснаха изравняването. Фрайбург набързо се върна в мача след голове на Холер (43") и Салай (46"). Така, три кръга преди края, битката за гореспоменатата шеста позиция остава отворена. А в нея, освен тези два тима, е замесен и Хофенхайм.

Снимка 483463

БУНДЕСЛИГА, резултати, 31-ви кръг:

ПАДЕРБОРН - ВЕРДЕР 1:5

КЬОЛН - УНИОН 1:2

ХЕРТА - АЙНТРАХТ 1:4

ВОЛФСБУРГ - ФРАЙБУРГ 2:2

Фортуна се усмихна на Борусия в 95-ата минута, отменен гол и две греди напрегнаха сблъсъка