Байерн (Мюнхен) се завърна на победния път в Бундеслигата. Лидерът се "извини" на своите фенове за срама срещу Бохум с победа над последния Гройтер Фюрт с 4:1. И в този двубой обаче нещата не се развиха по най-добрия начин за баварците, които на полувремето се оказаха догонващи в резултата. След паузата обаче нещата си дойдоха на мястото, а точни за триумфиралите се оказаха Левандовски (2), Чупо-Мотинг и автогол на Грийзбег.

Майнц 05 - Байер (Леверкузен) 3:2 в мач от Бундеслигата

Късен обрат сложи край на успешната серия на Байер (Леверкузен)

Майнц 05 с драматичен успех в късния петъчен двубой от Бундеслигата

Началото на мача бе белязано от две принудителни смени, които объркаха плановете на противопоставящите се отбори. Първи от това пострадаха Гройтер Фюрт, които в 22-ата минута трябваше да заменят Джереми Джуджак, а вместо него принудително влезе Хавард Калевик Нилсен.

Контузен за Байерн път се оказа Корентен Толисо и така в 28-ата на терена се появи Серж Гнабри.

Голямата изненада на "Алианц Арена" настъпи в 43-ата минута, когато последният в Бундеслигата откри резултата. Бранимир Хъргота изпълни пряк свободен удар, топката се отклони в изградената стена и влетя в мрежата на Свен Улрайх.

120 секунди след подновяването на играта, Роберт Левандовски взе нещата в свои ръце и помогна за възстановяването на паритета. Серж Гнабри проби по фланга, след което пусна подаване успоредно на голлинията, което последователно бе отиграно от Чупо-Мотинг и горепосочения голмайстор.

Гройтер Фюрт сами направиха така, че да се окажат догонващи в резултата в 61-ата минута. Тогава Томас Мюлер отправи остър пас, който намери Себастиан Грийзберг, който неволно отклони топката в собствената си врата.

Оттам насетне за Байерн беше лесно и мюнхенци затвориха мача с още две попадения. Те бяха отбелязани от двамата нападатели Левандовски и Чупо-Мотинг.

Хофенхайм победи Волфсбург с 2:1 в Бундеслигата