Приключи серията от поредни победи на Байер (Леверкузен). Тази вечер "аспирините" претърпяха крушение при гостуването си на Майнц и загубиха с 2:3. Шест минути преди края, бившият тим на Димитър Бербатов водеше с 2:1, но в крайна сметка загуби сблъсъка след късни попадения на Бутиус и Ингвартсен.

След триумфа си в петъчната вечер Майнц се изкачи до седмото място. Леверкузен е непоклатим на третата позиция, поне засега.

Лукаш Храдецки вече тренира с Байер (Леверкузен)

Вратарят ще бъде на линия за двубоя срещу Щутгарт в събота

За разлика от повечето успехи от гореспоменатия рейд, сега "аспирините" бяха по-скромни откъм попадения, но и те се оказаха достатъчни за трите точки.

Резултатът бе открит в 35-ата минута от звездата на Байер - Патрик Шик. Чехът вкара своя гол №20 от началото на първенството. Таранът опита изстрел от далечна дистанция, а топката се отклони в капитана на домакините Ниакате и влетя в мрежата на Центнер.

Паритетът беше възстановен от испанецът Аарон Мартин. Бранителят изпълни перфектно пряк свободен удар и не остави шанс на Храдецки. Пълният обрат можеше да бъде факт след едва няколко минути, но ВАР отмени попадение на Онсиво.

Леверкузен отново се добра до преднина в 74-ата. Появилият се като смяна на Патрик Шик - Лукас Аларио получи добър пас от Диаби и с мощен удар под гредата направи 2:2.

И когато "аспирините" си помислиха, че победата им е вързана в кърпа, на "Мева Арена" се случи големия обрат. В 84-ата минута появилият се 120 секунди по-рано Ботюс изравни, а героят за Майнц се казваше Ингвартсен. Нападението на 05 създаде страхотно меле пред вратата на Байерн, а датчанинът намери пролука през купа от играчи, за да донесе тази така сладка победа.