Байерн (М) не допусна изненада при домакинството си на Кайзерслаутерн, което спечели с 2:0 на "Алианц Арена" в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата.

И двата гола паднаха преди почивката. Още в шестата минута Марио Гомес изведе баварците напред. Така германският национал оформи сметката си на 18 попадения в 20 участия.

Вторият гол беше дело на другия национал Томас Мюлер след половин час игра. Това беше едва негово трето през този сезон, но пък достатъчно за крайния успех на Байерн.

А с него Байерн остава на второто с 44 точки, на две зад шампиона Борусия (Д) и с три пред Шалке, който обаче е с мач по-малко. Лаутерите от своя страна са на 16-ото място за бараж и могат да се окажат сред изпадащите, ако Аугсбург спечели утре домакинството си на Нюрнберг.