Тимът на Байер (Леверкузен) се наложи над Херта (Берлин) с 2:1 в първия мач от 16-ия кръг на Първа Бундеслига, като по този начин "аспирините" се доближиха на 2 т. от 5-ото място.

Първият гол в срещата бе дело на Марко Пантелич, който откри за гостите в 22-рата минута. Десет минути бяха необходими на Паул Фрайер да изравни. В 80-ата минута точният удар на Марко Бабич донесе победата на домакините.

Гостите завършиха мача с 10 души, тъй като 2 минути преди последния съдийски сигнал за втори жълт картон бе изгонен Софиан Чахед, който бе получил първото си официално предупреждение в 54-ата минута.

В класирането тимът на Херта е 5-и с 24 т., на 3 след шампиона Байерн (Мюнхен). На върха се намират Вердер и Шалке 04 с по 30 т., пред Щутгарт 28. Байер пък е 6-и с 22, колкото има и Борусия Дортмунд, но с мач по-малко.