Байер (Леверкузен) изигра много силен мач и победи с 2:0 Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 26-ия кръг на Бундеслигата. С този успех тимът отново излезе на трето място в класирането и продължава борбата за място в Шампионската лига през следващия сезон.

"Аспирините" създадоха много положения за гол, но успяха да затворят двубоя едва в продължението на срещата, когато се разписа Юлиан Брандт.

Преди това в 39-ата минута аржентинският нападател Лукас Аларио бе открил резултата.

За пореден път блесна крилото Леон Бейли, който създаде изключително много проблеми за защитата на гостите.

Въпреки неубедителната игра от Гладбах на два пъти бяха близо до изравняване в последните десет минути. Първо Дърмич пропусна, а след това Вендел бе близо до това да си вкара автогол.

Шалке 04 победи Байер (Леверкузен) с 2:0 като гост