Байер (Леверкузен) и Борусия (Дортмунд) оправдаха очакванията на футболните фенове и сътвориха истинско зрелище със седем гола в двубоя си от 21-ия кръг на Бундеслигата. В крайна сметка победата отиде в ръцете на домакините с повече от драматичното 4:3.

Водачеството в този мач се смени на няколко пъти, като гореспоменатите селекции имаха всички аргументи за спечелването на трите точки. "Аспирините" стигнаха до пълен обрат в края, когато при резултат 2:3, бившият тим на Димитър Бербатов се разписа на два пъти за 60 секунди, благодарение на Байли и Бендер.

Шалке се издъни срещу последния, Вердер продължава да затъва

Херта отстъпи на Майнц

Преди това два гола за Байер беше реализирал Кевин Воланд, а пък за гостите в графата голмайстори бяха записани Хумелс, Джан и Герейро. Така седмицата за дортмундци се превръща в кошмарна, тъй като преди дни те отпаднаха и от турнира за Купата на Германия.

Снимка 465798

Източник: EPA/БГНЕС

Двата тима се захапаха още от първия съдийски сигнал и първият гол очаквано падна след само 20 минути на "БайАрена". Амири пусна отличен извеждащ пас за Кевин Воланд между двамата централни защитници на Борусия. Опитният нападател остана сам срещу Бюрки и не сгреши за 1:0.

Радостта за "аспирините" обаче не продължи дълго, тъй като след 120 секунди Матс Хумелс възстанови паритета. Бранителят се ориентира най-добре след центриране от корнер на Санчо и с глава матира Храдецки за 1:1.

Добрите мигове за гостите започнаха да се увеличават, а в 33-ата минута селекцията на Люсиен Фавър вече водеше с 1:2. Емре Джан беляза по мечтан начин първия си мач за Дортмунд и с фамозен гол от над 25 метра смълча феновете на Байер. Лудото първо полувреме обаче имаше какво още да покаже. В 43-ата Леверкузен достигна до равенството, след като Джонатан Та извади излизаща топка в аут за Воланд, който директно от въздуха направи 2:2.

Айнтрахт помете Аугсбург

"Орлите" разбиха своя съперник с 5:0

Второто полувреме не промени традицията от първата част и продължи шоуто. В 64-ата минута Кай Хаверц от домакините остана сам срещу Бюрки, но стреля едва в страничната греда. Това се оказа огромна грешка, тъй като в ответната атака Борусия разви бързо своята атака и отбеляза чрез Герейро за 2:3.

Снимка 465797

Спокойно беше около 15-тина минути, тъй като в 81-ата момчетата на Петер Бос отново изравниха. Появилият се като резерва Леон Байли се възползва от малко случайно достигнала топка до краката му и след като хвана Бюрки в крачка, насочи коженото кълбо в долния му ляв ъгъл.

Лудостта на "БайАрена" съвсем придоби връх, тъй като Леверкузен стигна до мечтаното предимство още в ответната атака. Ларс Бендер скочи най-високо измежду пазещите го бранители на Борусия и с глава донесе бленувания и безкрайно драматичен триумф за "аспирините" с 4:3.

В следващия кръг Дортмунд домакинства на възраждащия се тим на Айнтрахт (Франкфурт). Леверкузен гостува на Унион (Берлин).

Снимка 465799

БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 4:3

1:0 Воланд (20"), 1:1 Хумелс (22"), 1:2 Джан (33"), 2:2 Воланд (43"), 2:3 Герейро (65"), 3:3 Байли (81"), 4:3 Бендер (82")