Шалке 04 не победи в трети пореден мач в Бундеслигата. В среща от 21-ия кръг "кралскосините" завършиха 1:1 у дома срещу Падерборн.

Домакините излязоха напред в резултата едва в 63-ата минута, когато се разписа нападателят Ахмед Кютюджу след асистенция на Бастиан Ощипка.

Девет минути преди края на редовното време Клаус Гязула изравни за Падерборн.

Така Шалке събра 35 точки и заема пето място във временното класиране, докато Падерборн е на дъното.

В друг мач от кръга Вердер (Бремен) загуби с 0:2 у дома от Унио (Берлин). "Бременските музиканти" записаха трето поредно поражение и вече са на предпоследното 17-о място. Столичани са 11-и с 26 пункта.

Въпреки надмощието на домакините, Унион поведе чрез Мариус Бюлтер в началото на второто полувреме. Отново той оформи крайното 0:2 в 72-ата минута.

Херта също продължава с колебливото си представяне, след като загуби с 1:3 у дома от Майнц 05. Хеттрик за победителите вкара Робин Куаисон, докато за "старата дама" се разписа Дедрик Боята. Така двата отбора са съответно 13-и и 14-и във временното класиране.