Айнтрахт затвърди отличната форма, в която се намира след подновяването на Бундеслигата с гръмка победа с 5:0 над Аугсбург. Срещата бе от 21-ия кръг на първенството.

По два гола за успеха на "орлите" вкараха Тимъти Чандлър (37,48) и Филип Костич (89,91), а едно попадение добави Андре Силва (55).

Така тимът на Ади Хютер събра 28 точки и измести днешния си съперник, който е с две по-малко.

В 37-ата минута Доминик Кор намери Тимъти Чандлър и американецът с мощен удар даде аванс на "орлите".

В началото на втората част Чандлър удвои аванса на своя тим, след като засече с глава центриране от корнер.

В 55-ата минута Андре Силва реши всичко в мача. Гачинович намери Костич отляво. Сърбинът напредна и качи топката на главата на Силва, който направи резултата класически.

Минута преди края Костич вкара за 4:0. Офанзивният играч получи пас от Туре в наказателното поле и с удар по диагонала вкара четвъртия гол в мача.

Айнтрахт не спря дотук. В 91-ата минута Костич оформи крайното 5:0 след грешка в отбраната.

Айнтрахт победи РБ (Лайпциг) с 2:0