Байер (Леверкузен) завърза битката за Топ 4 в германската Бундеслига. "Аспирините" удариха заемащия последната възможна позиция за зона "Шампионска лига" Айнтрахт с 3:1. По този начин, три кръга преди края, "аспирините", франкфуртци, Борусия (Дортмунд) и Волфсбург, ще се борят за две свободни квоти.

Борусия (Дортмунд) победи като гост Волфсбург с 2:0

Ерлинг Халанд дърпа Борусия (Дортмунд) към Шампионската лига

Вестфалци с безценен успех при гостуването си на Волфсбург

Леверкузен напълно си заслужи победата, защото имаше огромно превъзходство и дори трябваше да спечели доста по-изразително. Леон Бейли в 70-ата и Лукас Аларио в 80-ата първи бяха точни за "аспирините", с което всичко изглеждаше решено.

Преди това - особено през първото полувреме - домакините пропуснаха няколко много чисти положения. Вратарят Кевин Трап спасяваше с вещина, като още в 5-ата майсторски отрази шутове на Патрик Шик и Бейли. После и Керем Демирбай не успя да го преодолее.

Байерн ще трябва да почака, Майнц тресна баварците и се доближи до спасението

Срещата в карнавалния град завърши 2:1

Воденият от Ади Хютер отбор за кратко върна интригата в 90-ата минута чрез дежурния гол на Андре Силва, но секунди по-късно рикошет в рамото на Тута не даде шанс на Трап да реагира и резултатът стана 3:1.