Байерн (Мюнхен) пропусна да стане шампион в 31-ия кръг на Бундеслигата. Баварците се нуждаеха от победа при гостуването на Майнц, за да узаконят спечелването на Сребърната салатиера три кръга преди края на първенството. Тимът на Ханзи Флик обаче изигра много слаб мач и загуби с 1:2. Точни за победителите бяха Йонатан Буркхард (3) и Робин Куайсон (37). Роберт Левандовски оформи крайния резултата в петата минута на добавеното време.

Така баварците продължават да са лидери във временното класиране със 71 точки. За "05" това бе седми мач без поражение, с което отборът събра 34 точки и заема 11-о място.

Снимка 528472

Майнц шокира мюнхенци още в 3-ата минута. Тогава Йонатан Буркхард стреля в обсега на Мануел Нойер, но той отклони топката във вратата си за 1:0. Баварците видимо не бяха в психическа кондиция след това начало и в 10-ата минута допуснаха нова опасност, но този път гредата ги спаси. Топката рикошира в тялото на Леон Горетцка и затрудни максимално Нойер. Вратарят все пак изби в гредата.

В 15-ата минута Роберт Левандовски се озова сам срещу вратаря на Майнц, но стреля високо над вратата. В ответната атака Нойер спаси нов сигурен гол във вратата си след удар на Робин Куайсон. В 18-ата минута центриране на Дани да Коща се отклони от тялото на играч на Байерн и отново срещна гредата.

В 37-ата минута "05" вкара втори гол. Тогава Куайсон засече с глава центриране на Мвене от пряк свободен удар.

Снимка 528473

На полувремето Ханзи Флик пусна в игра Чупо-Мотинг, Нианзу и Мусиала, но това не промени много играта на баварците.

Чак в 67-ата минута Чупо-Мотинг успя да нанесе опасен удар от въздуха.

Десет минути по-късно Центнер спаси нов удар на камерунеца, този път с глава. В 84-ата минута Левандовски опита да върне Байерн в мача, но стреля покрай лявата греда.

Борусия (Дортмунд) победи като гост Волфсбург с 2:0

Ерлинг Халанд дърпа Борусия (Дортмунд) към Шампионската лига

Вестфалци с безценен успех при гостуването си на Волфсбург

В петата минута на добавеното време Левандовски се възползва от грешка в защитата на Майнц, озова се на стрелкова позиция и не сбърка за крайното 1:2.