Байерн Мюнхен продължава с убедителното си представяне в Бундеслигата. Баварците не срещнаха затруднения с Щутгарт, побеждавайки с 4:0 в в мач от 12-ия кръг, игран на "Алианц Арена".

Възпитаниците на Пеп Гуардиола превъзхождаха тотално опонента си, който обаче показа характер и ентусиазъм. През първата част баварците имаха цели 23 удара по посока на вратата на гостите. Резултатът беше открит в 11-ата минута, когато Ариен Робен засече с корем центриране на Дъглас Коста и вкара за 1:0. Малко по-късно самият Коста направи 2:0.

Роберт Левандовски реализира 14-ия си гол в първенството този сезон. Томас Мюлер оформи крайния резултат пет минути преди края. Гостите имаха претенции за положение на засада при втория и четвъртия гол на баварците, но съдийската бригада не отмени попаденията.

На два пъти Робен пропусна сам срещу вратаря, а Байерн като цяло намали оборотите през втората част и се смили над своя противник.

След този мач Байерн е лидер с 34 точки. Щутгарт са 16-и с 10 точки.

All Goals HD _ Bayern München 4-0 VfB Stuttgart... by hamdosbetdos