Щутгарт се върна еднолично на 3-о място в Бундеслигата благодарение на два гола на Дениз Ундав, които донесоха и успеха с 2:1 при гостуването на Айнтрахт (Франкфурт).

Отборът от Баден Вюртемберг е приятната изненада на сезона и вече има 27 точки, на 5 след 2-ия Байерн, след като миналата година едва се спаси от изпадане.

За отбора на Себастиан Хьонес това е втора победа с 2:1 и беше отговор на успеха на Борусия (Дортмунд) с 4:2 над Борусия (Мьонхенгладбах).

Мачът едва беше започнал, когато гостите откриха резултата. Атакуващият ляв защитник Максимилиан Мителщед намери съотборника си Енцо Милот със страхотна топка, насочена в центъра. Милот от своя страна центрира към Ундав и пристигналият под наем от Брайтън нападател се възползва да открие.

Но веднага след гола домакините от Франкфурт се вдигнаха в постоянни атаки и стигнаха до заслужено изравняване в 26-ата минута. Валдемар Антон по невнимание и липса на комуникация наказа собствения си вратар след центриране от Филип Макс.

Домакините от Франкфурт продължиха да натискат през по-голямата част от първото полувреме. Въпреки това, някак противно на логиката швабите си върнаха преднината в 1-ата минута на добавеното време на частта. Ундав вкара с глава, а след продължителен преглед, голът беше оставен в сила, след като засадата на Милот беше определена като не влияеща на атаката.

Щутгарт - Борусия (Дортмунд) 2:1 в мач от Бундеслигата