Айнтрахт (Франкфурт) продължи с отличното си представяне в Бундеслигата и при визитата си в Дюселдорф. "Орлите" разгромиха местния Фортуна с 3:0. Гонсало Пасиенсия откри резултата в началото на второто полувреме, а в продълженията на срещата на два пъти се разписа Себастиен Алер.

С успеха Айнтрахт събра 43 точки и е само на 3 пункта от четвъртия Борусия (М). Фортуна пък е с 31 точки и е в средата на класирането.

Двубоят можеше да започне отлично за домакините, които вкараха гол чрез Давид Ковнацки още във 2-ата минута. Попадението обаче бе неправилно отменено заради засада на полския нападател, а самият той получи топката от играч на Айнтрахт.

Постепенно "орлите" взеха инициативата и закономерно стигнаха до гол. В 48-ата минута Джонатан де Гузман центрира отдясно, а на далечната греда Пасиенсия с глава вкара за 0:1.

В 91-ата минута португалският нападател изведе Себастиен Алер зад защитата. Френският стрелец преодоля вратаря на Фортуна и заби топката във вратата за трети път.

Две минути след това Алер засече отличен пас на Филип Костич, който проби отляво и оформи крайното 0:3.