Отборът на Рен спечели финалния мач за Купата на Франция. След подсигурената титла в Лига 1, Пари Сен Жермен бе на крачка от спечелването и на това отличие, но този път то се изплъзна на френския хегемон.

Финалният двубой на "Стад дьо Франс" завърши с победа за символичните домакини, след изпълнения на дузпи.

В редовното време резултатът бе равен - 2:2, въпреки че столичани поведоха с две чисти попадения.

Дани Алвеш откри резултата след 13 минути игра, а още осем след това Неймар вкара за 2:0 за тима си, потвърждавайки, че все пак е провел добра подготовка с отбора, въпреки визитата си в Италия.

Тухел за Неймар: Нито съм му баща, нито съм полицай

"Той тренира добре през тази седмица"

Пет минути преди почивката Кимпембе си вкара автогол, връщайки Рен в срещата.

В 66-ата минута Мексер изравни резултата и стъписа състава на парижани.

В продълженията на мача не само нови голове не бяха реализирани, а две минути преди да изтекат всички 120, Мбапе видя червения цвят на картона и напусна терена преди изпълненията от бялата точка.

При тях състезателите на Рен вкара с гол повече за 6:5, с което заслужиха и трофея от надпреварата.

Рен имаше своите добри моменти през сезона, побеждавайки Арсенал в Лига Европа, но "червено-черните" вече имаха две загуби от ПСЖ през този сезон в Лига 1. Тази вечер обаче те взеха сладък реванш.