Пари Сен Жермен продължава наказателната си акция в Лига 1. Звездната селекция на Унай Емери спечели визитата си на Метц с 5:1. Отличен дебют за гостите направи новата придобивка Килиан Мбапе, реализирал едно попадение. Две добави Единсон Кавани, а по веднъж се разписаха Неймар и Лукас Моура.

Двубоят на "Стад Сент Симфориен" можеше да се развие и по друг начин, ако в 56-ата минута, при резултат 1:1, главният съдия не бе изгонил пресилено Беноа Асу- Екото от състава на домакините.

Снимка 311524

След поредица от пропуски пред вратата на Кавашима, ПСЖ стигна до очакваното попадение в 31-ата минута. Неймар демонстрира великолепен поглед върху играта и изведе Единсон Кавани зад отбраната на домакините. Уругваецът запази хладнокръвие и елегантно реализира своя шести гол от началото на кампанията.

Изненадващо обаче, само шест минути по-късно, Метц възстанови паритета. Матийо Досеви като на шега мина през трима бранители на ПСЖ, след което копна към далечната греда за Еманюел Ривиер. Бившият играч на Нюкасъл изпревари Рабио и глава зарадва публиката на "Стад Сент Симфориен".

Втората част можеше да донесе и пълния обрат. Алфонс Ареола подходи нелепо към върната топка към него и я подари на наказалия го малко по-рано Ривиер. Този път обаче нападателят разочарова и не успя да уцели опразнената врата.

Снимка 311522

Решаваща за крайния изход на срещата се оказа 56-ата минута, когато Беноа Асу-Екото от състава на домакините бе изгонен заради грубо нарушение срещу Килиан Мбапе. Решението на Себастиен Десаж вбеси футболистите на Метц, които миг по-късно видяха как Мбапе реализира своя първи гол с екипа на ПСЖ. Френският национал опита пас към Неймар, но вместо това топката падна на десния му крак и с безпощаден шут наказа Кавашима.

Малко по-късно многомилионното попълнение можеше да отбележи и своя втори гол в мача, ала изстрелът му бе избит от защитник малко пред голлинията.

Терорът на ПСЖ продължи и в 68-ата минута Единсон Кавани бе близо до ново попадение, ала зверският му шут тупна малко пред голлинията.

60-секунди по-късно мястото си сред голмайсторите намери и другата звезда покупка на парижани - Неймар. Бразилският маестро напредна през центъра, след което отправи точен изстрел в долния ляв ъгъл на Кавашима.

Снимка 311521

Впоследствие резултатът набъбна и до 1:4. Макар и да получи асистенция с ръка от Мбапе, Единсон Кавани не се посвени да реализира своето второ попадение в мача. Крайното 1:5 пък оформи Лукас Моура, който в малкото си минути на терена също записа името си сред голмайсторите.

МЕТЦ- ПСЖ 1:5

0:1 Кавани (31"), 1:1 Ривиер (37"), 1:2 Мбапе (59"), 1:3 Неймар (69"), 1:4 Кавани (75"), 1:5 Лукас (87")

СТАДИОН: "Стад Сент Симфориен"

СЪДИЯ: Себастиен Десаж

МЕТЦ: Кавашима, Асу-Екото, Бишевац, Филипс, Иван, Ниакате, Кохаде, Досеви, Кафу, Ривиер, Ру (резерви: Дидилон, Диане, Поблете, Жуфре, Фернандес, Н"Гуете, Удол)

ПСЖ: Ареола, Юри, Муние, Маркиньос, Кимпембе, Мота, Дракслер, Рабио, Кавани, Неймар, Мбапе (резерви: Трап, Тиаго Силва, Моура, Ло Селсо, Курзава, Нкунку, Алвеш)

Килиан Мбапе: ПСЖ се стреми да бъде най-добрият клуб в света

Мбапе: Ще помогна на Неймар да спечели "Златната топка"

"Страстта към футбола ми помага да преодолея всичко"