Пари Сен Жермен записа класическа победа с 3:0 над Олимпик (Марсилия) в мач от четвъртфиналите за Купата на Франция. Парижани се класираха на полуфинала в надпреварата, благодарение на Анхел ди Мария, който отбеляза две попадения в срещата, а Единсон Кавани оформи крайния резултат.

ПСЖ победи Олимпик (Марсилия) с 3:0

ПСЖ не остави шанс на Олимпик (Марсилия) в дербито на Франция

Парижани с класически успех, Неймар с контузия

Домакините бяха доста по-активни през първата част от своя опонент и постоянно търсеха гола, за да си осигурят аванс още преди почивката. Берчиче опита да се разпише още в самото начало на срещата, но ударът му от границата на наказателното поле не бе достатъчно прецизен и съперниковият вратар улови без проблем. Малко след това, чудесно взаимодействие между Ди Мария и Единсон Кавани не завърши по най-подобаващия начин, след като звездата на парижани не успя да нацели очертанията на вратата при шута си.

В 38-ата минута, Ди Мария опропасти невероятен шанс за своя тим да поведе в резултата, но само 60 секунди след това поправи грешката си, разписвайки се за 1:0. Той получи хубав пас от Дракслер и веднага изпрати топката в мрежата.

Снимка 342861

Източник: Twitter

Още в началото на втората част, Анхел ди Мария се разписа отново за 2:0. Той отправи удар към вратата на Марсилия, но топката се отклони в последния момент, минавайки покрай Манданда и вратарят не успя да реагира навреме.

В 66-ата минута стражът на гостите блесна с невероятно спасяване, уловявайки много опасен удар отблизо на Единсон Кавани, който засече топката с глава и директно я отклони към мрежата. Вратарят обаче, не позволи тя да влети в нея.

В 82-ата минута, Единсон Кавани не сгреши отново. Нападателят достигна до дълбокия пас от Дракслер и преди защитата на Марсилия да успее да реагира, мушна топката в долния десен ъгъл за 3:0, с което оформи и крайния резултат.