ПСЖ победи с 3:0 Олимпик (Марсилия) в голямото дерби на Франция. Двубоят на "Парк де Пренс" бе от 27-ия кръг на Лига 1.

Килиан Мбапе (10), Единсон Кавани (55) и автогол на Роландо (27) вкараха головете за домакините. В същото време марсилци също имаха няколко отлично възможности за гол, но Флориан Товен и Клинтън Н`Жие пропуснаха.

Снимка 342219

В 10-ата минута Мбапе открадна топката от играч на гостите, финтира друг и с техничен удар вкара за 1:0.

В 27-ата минута Курзава намери Рабио отляво. Халфът центрира в наказателното поле за Неймар. Бразилецът опита удар, който бе отклонен от Роландо в собствената му врата.

В 55-ата минута Неймар навърза няколко футболисти за Марсилия и намери Кавани в наказателното поле. Нападателят пое топката, обърна се и с безпощаден удар направи резултата класически.

Снимка 342218

След този гол домакините свалиха темпото и позволиха на Олимпик да създаде няколко опасности пред Ареола, който обаче не бяха оползотворени.

В 77-ата минута Неймар се контузи след сблъсък с Буна Сар и бе изнесен на носилка.

ПСЖ продължава да води убедително във временното класиране със 71 точки. Марсилия е трети с 55 пункта.