Отборът на Монпелие спря серията от три поредни победи на Ланс в първенството на Франция. Първият мач от 15-ия кръг на Лига 1 завърши наравно 0:0.

На "Стад дьо ла Мосон" гостите от Ланс имаха шанс да открият резултата в 29-ата минута, но удар на Пшемислав Франковски мина покрай левия страничен стълб.

Ланс пропусна нов шанс в 38-ата минута, когато след рикошет топката стигна до Ели Уаи, но той не успя да намери очертанията на вратата, пращайки топката вдясно от нея.

След час игра Уаи имаше нов страхотен шанс, получавайки топката фронтално срещу вратата, но Бенжамен Лекомт спаси летящата към долния му десен ъгъл топка.

Три минути преди края на редовното време домакините можеха да вкарат победен гол, след като топката стигна до Акор Адамс в наказателното поле, но ударът му бе отразен от Брис Самба, който запази равенството в мача.

След това равенство Монпелие се отдалечи от зоната на изпадащите и вече заема 13-ата позиция с 14 точки, докато Ланс е на 5-о място с 23.

Ланс -  Лион 3:2 в мач от Лига 1