Отборът на Монако победи с 3:2 Олимпик (Марсилия) в дербито от 7-ия кръг на Лига 1. Така монегаските помрачиха дебюта на Дженаро Гатузо начело на европейския шампион за 1993 година.

Двубоят започна вихрено, като двата отбора си размениха по два гола още до средата на първото полувреме. Марсилци поведоха с попадение от съблекалнята на Илиман Ндиайе още в първата минута, но "червено-белите" възстановиха равенството чрез Манес Аклиуш в осмата. Гостите отново излязоха напред в резултата чрез гол на Самюел Гиго в 18-ата минута, но само пет по-късно Фоларин Балогун направи резултата 2:2. Победното попадение за монегаските бе отново дело на Манес Аклиуш в началото на второто полувреме.

След тази победа Монако излезе начело в класирането на Лига 1 с актив от 14 точки и мач повече от втория Брест, докато Олимпик (Марсилия) заема осмата позиция с 9 точки.