Световният вицешампион Франция победи Нидерландия с 4:0 в дербито на деня в квалификациите за Евро 2024.

"Лалетата" влязоха ужасно в мача и още във втората минута допуснаха попадение, след като новият капитан на "петлите" - Килиан Мбапе, подаде към Гризман и резултатът стана 1:0.

Само шест минути по-късно резултатът вече беше 2:0, след като Дайо Упамекано засече центриране в наказателното поле. В 21-вата минута се разписа и Килиан Мбапе, а резултатът стана 3:0. Това беше първият му гол като капитан на Франция.

Но това не беше всичко от френския магьосник за тази вечер. Мбапе вкрава втория си гол в 88-ата минута след самостоятелен пробив и оформи крайното 4:0.

Дълбоко в добавеното време Упамекано игра с ръка в наказателното си поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Депай, но изстрелът му беше спасен от Менян.