Седемкратният световен шампион Михаел Шумахер разкритикува новите правила във Формула 1.

"Не мога да приема, че бъдещият световен шампион може да има по-малко спечелени точки от втория в класирането, въпреки че намирам за добра идея победителят в дадено състезание да получава повече точки", заяви Шумахер.

Както е известно ФИА взе решение през новия сезон шампионът във Формула 1 да е този състезател, който има най-много победи. За 2010-а година пък ще се въведе таван за бюджетите на отборите.

"Не мога да си представя, че тези правила ще допринесат за успеха на Формула 1", подчерта германецът. Интересно е, че Шумахер не поставя настоящия световен шампион Люис Хамилтън сред фаворитите за титлата най-вече заради лошото представяне в тестовете.

Според седемкратния световен шампион Ферари ще диктува модата, а като сериозни конкуренти се очертават Рено, Тойота, БМВ-Заубер и наследника на Хонда - Браун GP.