Марк Уебър спечели за първи път състезание от Формула 1. Пилотът на Ред Бул триумфира на пистата "Нюрбургринг" в Германия, след като се представи повече от безупречно. По този начин Уебър стана първият австралиец от 1981 година насам, който печели надпревара от Формула 1. За последно това стори Алан Джоунс (с общо 12 победи) през 1981 година в САЩ.

Втори след Уебър финишира съотборника му Себастиен Фетел, който подпечата втората подред двойна победа на Ред Бул след състезанието на "Силвърстоун" преди 3 седмици. Последното място на почетната стълбичка остана за пилотът на Ферари Фелипе Маса, който се справи фантастично на германска земя и остави зад себе си пилотите на Браун ГП Дженсън Бътън и Рубенс Барикело, заели съответно 5-о и 6-0 място.

Четвърти финишира Нико Розберг, а в зоната на точките попаднаха също Фернандо Алонсо (Рено) и Хейки Ковалайнен (Макларън Мерцедес). Надпреварата в Германия бе повече от кошмарна за последните двама световни шампиони Кими Райконен и Люис Хамилтън, които отново не спечелиха дори и точка.

Състезанието започна повече от интригуващо, като в първия завой гума до гума бяха Барикело и Уебър, които дори леко докоснаха болидите си. На метри зад тях бе стартиралият от 5-а позиция Люис Хамилтън, който направи феноменален старт, но спука задна дясна гума във втория завой и бе принуден да влезе в бокса още в първата обиколка от състезанието. В крайна сметка колоната поведе Барикело, а зад него в началните обиколки се движеха Уебър, Ковалайнен, Бътън, Маса, Фетел и Райконен. След 10 обиколки рейскомисарите решиха да накажат с 10 секунди в бокса Марк Уебър за инцидента с Барикело на старта на състезанието.

Точно в средата на надпреварата (30 обиколка) разликата между Барикело и Уебър се стопи до 2 секунди, въпреки, че австралиецът имаше едно спиране в повече. Пилотът на Браун ГП влезе в бокса за смяна на гуми и презареждане, като по този начин остави чиста писта пред Уебър, който с всяка изминала обиколка трупаше все по-солидна преднина. 4 обиколки по-късно състезанието приключи за Кими Райконен. Технически проблем в болида на Ферари принуди финландецът да прекрати участието си на "Нюрбургринг".

До края на състезанието пилотите на Ред Бул сигурно водеха колоната, а на трето позиция се движеше Маса, който бе преследван от Нико Розберг. Състезанието не бе сред най-успешните за Бътън и Барикело, които в последните 4 обиколки бяха застигнати от Фернандо Алонсо, но в крайна сметка запазиха 5-ата и 6-ата си позиция. Двукратният световен шампион Алонсо спечели важни точки, след като започна битката от незавидната 12-а позиция. Последният пилот, който влезе в зоната на точките бе Хейки Ковалайнен.