Люис Хамилтън спечели Гран при на Великобритания и увеличи преднината си в челото на генералното класиране на 30 точки. Той спука предна лява гума в последната обиколка, но успя да докара колата си до финала без да спира в бокса.

Макс Верстапен финишира втори, но разликата спрямо Хамилтън беше голяма и пилотът на Ред Бул не можа да я съкрати достатъчно в края. Валтери Ботас се движеше втори, но неговото спукване на предна лява гума се случи две обиколки преди финала и завърши 11-и без да вземе точки.

1. Люис Хамилтън (Мерцедес), 2. Макс Верстапен (Ред Бул), 3. Шарл Леклерк (Ферари), 4. Даниел Рикардо (Рено),  5. Ландо Норис (Малларън), 7. Себастиан Окон (Рено), 8. Пиер Гасли (АлфаТаури), 9. Ланс Строл (Рейсинг Поинт), 10.Себастиан Фетел (Ферари).

Хамилтън не стартира по оптималния начи и за малко не беше изпреварен от съотборника си Валтери Ботас. Финландецът отпусна газта в решаващия момент и можеше да бъде задминат от третия Макс Верстапен. Нико Хюлкенберг с Рейсинг Поинт изобщо не стартира.

Кевин Магнусен от тима на Хаас предизвика първия инцидент още в началото на втората обиколка, удряйки колата си в тази на Александър Албън от Ред Бул. Така колата на сигурността се появи почти веднага след старта.

Снимка 490639

При рестарта Хамилтън нямаше никакви проблеми и необезпокояван продължи да води колоната. След него продължиха да се движат Ботас и Верстапен. Зад лидерите се намираха Шарл Леклер от Ферари на четвърта позиция, напускащият в края на годината отбора на Макларън Карлос Сайнц на пета позция, а на шесто и седмясто бяха съответно Даниел Рикардо от Рено и младата звезда на Макларън Ландо Норис.

В 14-ата обиколка Даниил Квят разби колата си в стената и предизвика нова поява на колата за сигурност и възможност пилотите да влезнат в бокса.

Снимка 490640

В началото на 50-ата обиколка Валтери Ботас спука предна лява гума заради претоварване на системата. След смяната той излезе на 12-а позиция. В последната обиколка Карлос Сайнц от пета позиция  също спука предна лява гума. И за капак същото се случи и на Люис Хамилтън, който имаше късмета да е относително близо до финала и да финишира без да влиза в бокса.

Оказа се, че някои отбори не са разчели ресурса на гумите си и това доведе до тоталното им износване.

Снимка 490636

Така след четири състезания за 2020 година Люис Хамилтън има 58 точки. Втори е Валтери Ботас с 58 точки, а трети Макс Верстапен с 52 точки. Първата шестица се допълва от: Ландо Норис с 36 точки, Шарл Леклерк с 33 точки и Александър Албън с 26 точки.