Световният шмпион Люис Хамилтън е новият лидер във Формула 1 след победа в днешния трети кръг от сезон 2020. С днешния си триумф в Унгария британецът изравни рекорда на легендарния седемкратен световен шампион Михаел Шумахер от осем победи на една и съща писта. Освен всичко това шесткратният световен шампион записа и най-бързата обиколка в днешната надпревара и така добави още една точка към 25-те за победата си днес.

Втори финишира Макс Верстапен на огромно изоставане от победителя. Трети се класира другият пилот на Мерцедес Валтери Ботас. Ланс Строл остана четвърти, вторият Ред Бул на Александър Албън завърши пети, а четирикратният световен шампион Себастиан Фетел с Ферари - шести.

Люис Хамилтън излезе начело в в генералното класиране с 63 точки от три състезания, пред Валтери Ботасс  с 58 точки и Макс Верстапен с 33 точки.

На старта всички бяха сложили гуми за дъжд предвид времето на пистата "Хунгароринг".

Световният шампион Люис Хамилтън реагира по най-добрия начин и поведе уверено колоната. Съотборникът му в Мерцедес Валтери Ботас се провали и пропадна от втора до шеста позиция. От това се възползваха по най-добрия начин Макс Верстапен и Себастиан Фетел.

В трета обиколка първи в бокса за сухи сликове влязоха Леклер и Ботас. Те бяха последвани от всички на пистата. Най-много време загуби Фетел, който имаше проблем в бокса и от трето място отиде чак на девето. Смяната на гумите доведе до пълен хаос на трасето.

В 10-ата обиколка Валтери Ботас успя да изпревари Леклер в борба за шестата позиция. Две обиколки по-рано финландецът пробва атака, но тя завърши с негова грешка при спирането на все още мократа писта.

Снимка 488683

Битката за седмата позиция между Леклер и Албън стана все по-завързана. Младият пилот на Ред Бул беше по-бърз, но Шарл се защитаваше добре и така двамата бяха застигнати и от Фетел, който се движеше девети.

Албън все пак успя да изпревари Леклер и веднага последва атака и от страна на Фетел срещу своя съотборник. Шарл обаче блокира Себастиан и не му позволи да мине пред него, въпреки по-добрата скорост на германеца.

В 19-ата обиколка четирикратният световен шампион нанесе своя удар и без помощта на отбора сам взе осмата позиция, изпреварвайки Леклер от външната част на завоя. Това стана доста рисковано и за двамата, като става все по-ясно, че от Ферари не могат да менажират пилотите си.

В 21-вата обиколка Шарл Леклер с видимо износени гуми влезе за втори път в бокса и сложи гуми хард.

В 30-ата обиколка Фетел влезе за втори път в бокса и сложи гуми с най-твърдата смес. Германецът влезе от осма позиция и се върна на трасето 12-и.

В 37-ата обиколка в бокса за нови гуми хард от втора позиция влезе Макс Верстапен. Холандският пилот на Ред Бул се върна на трасето на същата позиция.

В следващата обиколка стратегията на Ред Бул бе покрита от Мерцедес, които извикаха Хамилтън за втори път в бокса. Люис се върна с нови сликове с меката смес отново като лидер на колоната с аванс пред втория Верстапен от 20 секунди.

Снимка 488684

Състезанието офицално се проведе без публика, но имаше зрители по поляните около пистата.