Пилотът на Мерцедес Нико Розберг стана победител в Гран при Италия на пистата в Монца. Немецът триумфира във второ поредно състезание от Формула 1, след като бе най-бърз и в Белгия миналата седмица.

Благодарение на отличния си старт Розберг за първи път победи в Италия, втори остана съотборникът му Люис Хамилтън, който вече има само две точки преднина в генералното класиране.

Място на подиума заслужи и Себастиан Фетел от тима на Ферари. Точки заработиха също Кими Райконен, Даниел Рикардо, Валтери Ботас, Макс Верстапен, Серхио Перес, Фелипе Маса и Нико Хюлкенберг.

Хамилтън, който спечели последните две издания на надпреварата в Монца, този път направи лош старт и в крайна сметка не успя да настигне Розберг, финиширайки 15 секунди след него. Гран при на Италия бе последната надпревара от Формула 1 за сезона в Европа.

Хамилтън все пак остава лидер с 250 точки, по петите му е Розберг с 248, трето място заема Даниел Рикардо от Ред Бул със 161 т. Следващият етап от Формула 1 е в Сингапур след две седмици.