Отборите на Ирландия и Уелс завършиха при резултат 0:0 в регионалното си дерби, част от нашата група В, Дивизия 2, в Лига на нациите.

Двубоят на "Авива Стейдиъм" в Дъблин очаквано предложи здрава битка. По-чистите положения през първата част бяха за домакините, който бяха доста близо до гола, но късмет в завършващата фаза нямаше Роби Брейди.

След паузата "зелените" продължиха да имат контрол над събитията на терена, но Шейн Лонг стреля силно над горната греда в 55-ата минута.

До края ирландците останаха с човек по-малко, след като Джеймс Маклийн получи втори жълт картон.

При успех тази вечер над Финландия. България има отличната възможност да се изкачи до второ място в групата, изпреварвайки "суоми" и Ирландия, които съответно са с 3 и 2 точки.

ИРЛАНДИЯ - УЕЛС 0:0