Изглеждаше изключително леко отбелязано това попадение.

Опасно, остро центриране пред Луков!

Пуки не успява да си спре добра топката.

Късмет за тима ни.

55′

Въпреки силната игра на "лъвовете" в началото на второто полувреме, те получиха първи гол във вратата си.

Разбъркването, което се получи при неприятната за тима ни ситуация, дойде по-скоро с известна доза късмет за опонентите, но и поради не особено добрата ориентация на бранителите пред Луков.

52′

ГОООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Тейлър!

Първи гол за него в националния отбор на страната.

Продължително разбъркване в полето на Луков, Уронен центрира, кълбото беше продължено към Тейлър, който от близка дистанция нямаше как да сгреши.

48′

Засада на Йомов.

47′

Храдецки се намесва... след отиграване на Тойвио.

Не съобрази движението на топката и неволно стреля към вратата на собствения си съотборник.

За негов късмет кълбото не попадна в мрежата.

46′

Бърза атака за гостите.

Малинов извежда добре Илиев.

Футболист номер едно на България стреля!

Не успява да намери добре кълбото и то се придвижва успоредно на голлинията на финландската врата.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме започна добре за "лъвовете". Те демонстрираха завидна тактическа зрялост в средата на терена и взеха инициативата в свои ръце.

Акциите за тима се развиваха основно по крилата, като бяха умело използвани всички футболисти в състава, който започна срещата, натоварени с офанзивни функции.

Всичко това при уговорката, че изнасянето напред не отваряше празни пространства в защитата ни, тъй като Дерменджиев пренареждаше умело постройката и покриваше зоните на двамата крайни защитници, често подпомагащи офанзивните действия.

Недялков захранваше с центрирания отляво съотборниците си, докато по десния фланг динамиката постепенно бе сведена до минимум, предвид факта, че тази част от терена бе използвана за някои от бързите контраатаки на домакините.

Звездата в нападението на финландците Теему Пуки бе напълно обезвреден, като не застраши почти с нищо сериозно стража на гостите от България.

Самият Луков на два пъти реагира по чудесен начин, като успя да отрази изстрели от средна и близка дистанция, без да показва каквото и да било притеснение от излизащите сами срещу него съперникови играчи.

Десподов пропиля най-чистата възможност за България, като бе изведен отлично срещу опитния Храдецки, но не успя да го преодолее от непосредствена близост.

Кристиан Димитров се отчете със солидни действия в защита, но получи аркада още в 5-ата минута и се наложи да му бъде оказана лекарска помощ. Малко след това пък домакините претендираха, че Димитров е играл с ръка в наказателното поле, но съдията сигнализира играта да продължи.

Голове до почивката не бяха отбелязани.

45′

Почивка.

42′

Има за какво да съжаляват националите, в края на първото полувреме.

Получиха две добри възможности, но не успяха да се възползват.

Снимка 500104

39′

Пуки изглежда не е доволен от развитието на двубоя.

Снимка 500095

Източник: UEFA.com

37′

Добро центриране към Десподов!

Стреля!

Храдецки спасява.

Отлична ситуация за тима ни.

32′

Домакините претендират за игра с ръка на Димитров в наказателното поле.

Такава не е отсъдена от съдията.

29′

Удар от движение на Димитър Илиев!

Неточно изпълнение.

Нямаше много време за обработване на топката и стреля незабавно лидерът на Локо (Пд).

Без успех.

27′

Атака с цели четирима български футболисти в предни позиции.

Недялков опитва остро центриране.

Топката е избита в пореден корнер.

25′

Засада на Иса.

22′

Недялков центрира в наказателното поле.

Малинов не стига до топката и тя е отнета от съперника.

17′

Ново спасяване на Луков!

Този път два последователни изстрела към вратата му, един от които на Пуки.

Солидна намеса на стража на "лъвовете"!

15′

Контраатака на домакините.

Тейлър е изведен очи в очи с Луков!

Шутира!

Българският вратар демонстрира класата си и избива топката.

14′

Центриране на Десподов.

Иса се опитва да се освободи от двамата защитници пред себе си.

Не успява да го направи и губи топката.

10′

Натиск на българските футболисти в откриващите минути на двубоя.

Финландците изчакват възможност на контраатака.

7′

Терзиев е пратен да загрява...

Дали ще се стигне до промяна в самото начало на двубоя?

6′

Сериозна аркада над дясното око на Димитров.

Проблеми за Дерменджиев...

Нуждае се от медицинска помощ футболистът на тима ни.

5′

Засада на Илиев.

Той стреля и Храдецки отрази, но страничният арбитър бе маркирал засадата още преди това.

4′

Пробив на Иса по левия фланг.

Опитва центриране.

Топката се отбива в съперников състезател и излиза в корнер.

3′

Неуспешна акция за домакините.

Недялков се справя добре с двама защитници на съперника.

2′

Първа атака в мача.

В полза на България.

Цветков решава да стреля от границата на наказателното поле.

1′
Малко преди началото: Лошото време и ограниченията не спряха феновете в Хелзинки

Очакват се около 8000 зрители на трибуните

1′

Домакините са готови за битка.

Снимка 500091

Източник: Twitter

1′

Кауко

Българският национален отбор по футбол гостува днес от 19:00 часа на Финландия в мач от турнира Лига на нациите.

Срещата идва няколко дни след разочароващата загуба от Унгария в София, която сложи край на мечтите ни за Евро 2020.

Снимка 499768

До момента възпитаниците на Георги Дерменджиев записаха равенства и загуба в двата си мача от турнира.

Финландците имат 3 точки и са втори в групата, след като загубиха у дома от Уелс с 0:1, а след това победиха със същия резултат Ейре като гост.

Селекционерът на Финландия похвали Георги Дерменджиев и обяви: Неделев е душата на България

"Отборът със сигурност заслужаваше повече точки с оглед на развитието на последните им мачове"

В последните си 17 мача България има едва една победа - с 1:0 над Чехия преди около година.

Снимка 499762

Георги Дерменджиев: Има разочарование, но очаквам да направим добър мач срещу Финландия

"Наистина е много трудно концепцията да се пренесе за два дни от един мач към друг"

Финландия не разполага с никакви звезди, но прогресира като отбор и заслужено се класира за Евро 2020.

През седмицата обаче тимът понесе тежка загуба с 1:5 от Полша в приятелски мач.

Снимка 499763

От групата на селекционера Марку Канерва отпаднаха Томас Лам и Ласи Лапалайнен.

България има отлична статистика в мачовете със "суоми". Двата тима са изиграли 8 срещи, като победите за "лъвовете" са 7, а един двубой е завършил наравно.