Нападателят Шинджи Оказаки с два бързи гола реши мача на Япония с Чили от турнира Кирин къп, който започна днес. Японците спечелиха с 4:0, а третият отбор в състезанието е Белгия, с който те се срещат в последния мач в неделя.

Оказаки откри за японците в 20-ата минута, а само четири по-късно вкара и второто си попадение, след като Юиджи Наказава му хвърли топката от тъч. Юки Абе вкара за 3:0 в 7-ата минута на второто полувреме, а Кейсуке Хонда оформи крайното 4:0 в добавеното време.

Отборите използват турнира като част от подготовката си за Световните квалификации през юни. Малко след края му Япония ще пътува за Ташкент, където на 6-и юни гостува на Узбекистан. Евентуална победа ще им гарантира сигурно участие на Световното първенство през 2010-а година в Южна Африка.

Чили пък заема 3-о място в обединената южноамериканска квалификационна група пред Бразилия и Аржентина. На 6-и юни те гостуват на лидера в потока Парагвай.