Вратарят на Левски Николай Михайлов далеч не е първият, който демонстрира "висши умения" при опазването на мрежата си. Младокът, който е трето "вратарско" поколение и наскоро обяви, че е далеч по-талантлив и от баща си Борислав Михайлов и от дядо си Бисер.

За свое съжаление, изцяло опроверга твърдението си в двубоя с Вердер преди дни, когато отбеляза второ попадение за "сините" в най-престижния европейски клубен турнир - в собствената си врата. Михайлов обаче има сериозна конкуренция в лицето на далеч по-известни играчи, повечето от които се състезават и в доста престижни първенства.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.Томас Кушчак - когато наскоро един от най-големите английски клубове Манчестър Юнайтед взе под наем полския вратар от Уест Бромич, мнозина се запитаха дали Алекс Фъргюсън е изгледал приятелската среща между Полша и Колумбия.

Контролата, която бе част от подготовката на двата тима за Мондиал 2006, завърши с успех за колумбийците с 2:1.

Тогава Кушчак допусна красив гол, отбелязан му от ... колегата му на другата врата Луис Мартинес.

При това попадението падна не след корнер или фаул, а след удар на Мартинес директно от собственото му наказателно поле, което означава след близо 100 метра полет на кълбото.

2.Тим Вийзе - Стражът на Вердер може и да е изгледал с насмешка изявата на Николай Михайлов на вратата на Левски, но едва ли има желание да си спомня своите такива при осминафиналния реванш с Ювентус през миналия сезон. Тогава "любителят на гел за коса", както вече е наричан Вийзе от германските медии, буквално провали съотборниците си в последните минути на мача.

В Торино германският вратар изнесе перфектен мач и беше герой за отбора си до 88-та минута, когато улови топката при безобидно центриране отдясно и вместо да падне сигурно на земята, реши да се претърколи.

Това се оказа достатъчно за Юве - Вийзе изтърва топката и Емерсон спокойно я прати в опразнената мрежа. Мачът завърши 2:1 и италианците се класираха напред.

1.Пол Робинсън - упорито налаганият от новия селекционер на Англия Стийв Макларън за първи вратар Пол Робинсън разсмя целия стадион в Загреб, след като по време на европейската квалификация срещу Хърватия даде нагледен урок на Михайлов за автогола му срещу Вердер. В 68-та минута Гари Невил върна кълбото към вратаря си, който опита да я изчисти.

Кракът му обаче улучи само въздуха, а в това време топката спря в мрежата. Двубоят завърши 2:0 за домакините, а по-късно Робинсън заяви, че виновно било тревното покритие на стадиона.

Във всички случаи обаче, от този момент нататък Бербатов и компания могат спокойно да избягват да връщат топката към стража на Тотнъм...

1.Томислав Пиплица - Стражът на Енерги (Котбус) се превърна в "легенда" след висшето си майсторство по време на двубоя срещу Борусия (Д) през сезон 2002/2003.

Тогава босненецът само изгледа балонно центриране на съперников играч, което се снижи и превърна в гол.... удряйки се в собствената му глава.

Сезон по-късно стражът на Енерги се изложи и по време на двубой срещу вече бившия съперник на Левски в Шампионската лига - Вердер (Бремен).

След центриране на унгарския халф на "бременските музиканти" Кристиян Листеш, Пиплица засече топката, за да я прати отново в своята мрежа.