Манчестър Юнайтед и Ван Гаал продължават отличното си представяне по време на предсезонното си турне в САЩ. В мач от турнира „Интернешънъл Чемпинс Къп", „червените дяволи" надвиха Рома с 3:2.

Англичаните направиха много добро първо полувреме, през което успяха да нанижат всичките си голове.

Първо Руни се разписа със страхотен далечен удар в обратния ъгъл, а след това хвърли майсторски извеждащ пас към Мата, който прехвърля вратаря на Рома.

Секунди преди почивката Юнайтед направиха резултата класически след дузпа, вкарана от Руни и свирена за фаул срещу Уелбек.

На полувремето и двата тима направиха много смени, което се отрази на играта. Промените бяха с положителен знак за римляните, които намалиха в 75-ата мин. след невероятен гол на Пянич. Последния се разписа с удар от собствената си половина, който изненада стража на Юнайтед. Малко преди края пък Тоти оформи крайното 3:2 от дузпа.

Манчестър Юнайтед - Рома 3:2

1:0 Руни (36')

2:0 Мата (39')

3:0 Руни (45'-д)

3:1 Пянич (75')

3:2 Тоти (88'-д)

Манчестър Юнайтед: Джонстън, Джоунс, Евънс, Блакет, Валенсия, Клевърли, Ерера, Джеймс, Уелбек, Мата, Рууни.

Рома: Скорупски, Калабрези, Бенатия, Романьоли, Емануелсон, Юкан, Кейта, Паредес, Итурбе, Дестро, Флоренци.