ПСВ Айндховен и Аякс завършиха наравно 2:2 в едно от най-големите дербита на холандската Ередивизи. Титуляр за „филипсите" бе Станислав Манолев, който записа цял мач.

Срещата обаче бе помрачена от тежък инцидент с вратаря на ПСВ Пжемислав Титон. Той бе брутално ритнат в главата от съотборника си Тимоти Дерайк и загуби съзнание.

Стражът получаваше помощ около 10-15 минути от лакарите и на домакините, и на Аякс. В този момент лошо впечатление направи агитката на столичани, която през цялото време пееше „Laat maar liggen, hij is dood" (Оставете го да лежи, той е мъртъв).

Иначе ПСВ поведе още след 2 минути игра чрез Тим Матавз, който завърши по чудесен начин образцова контра на домакините. В даденото продължение на първата част обаче Колбайн Согторсон изравни за амстердамци. Любопитното е, че при атаката за гола на столичани, Станислав Манолев удари умишлено с лакът съперник в лицето, но не получи картон.

След почивката Джорджиньо Вайналдум отново изведе ПСВ напред от дузпа. Руският гигант Дмитри Буликин обаче възстанови равенството в 79- ата минута след пас на Ван дер Вийл. Това бе първо попадение на нападателя с екипа на амстердамския колос.