Динамо Киев спечели първата си Купа за тази година. Тимът извоюва Суперкупата на Украйна, след като победи шампионът и носител на Купата на страната -  Шахтьор (Донецк) с 3:1. Киевчани излязоха в мача без голямата си звезда Андрий Шевченко, който  изненадващо не попадна в групата за мача, вероятно заради контузия, получена точно преди двубоя.

Мачът за Суперкупата стартира на високи обороти. Още в петата минута киевчани откриха резултата от дузпа чрез Олег Гусев. Шахтьор бързо отвърна на удара и само след 10 минути върна попадението, след хубава комбинация, при която Сърна шутира, а Фернандиньо само отклони топката в мрежата за 1:1.

До края на срещата Динамо надигра тотално Шахтьор. В 32-та минута Диакате реализира за 2:1 след отлична комбинация с Гусев.

Последното попадение в срещата падна седем минути преди края на мача, а негов автор стана Милевски.

Играчите на Динамо и Шахтьор ще имат съвсем малко време за възстановяване след срещата, тъй като шампионата стартира само след 2 дни - на 8 юли.