Байерн Мюнхен оглави еднолично класирането в Група „А" на Шампионската лига, след като победи с 2:0 като гост Виляреал. Баварците се разписаха по веднъж в двете полувремена - чрез Тони Кроос и резервата Рафиня, което се оказа напълно достатъчно за трите точки.

Още при първата си по-сериозна атака в мача Байерн поведе. В 7-ата минута серия от финтове на Рибери завърши с пас към Тони Кроос, който откри резултата – 0:1.

Последваха няколко разновтойни минути, в които двата отбора отправиха по един опасен удар. Байерн обаче постепенно взе инициативата и за домакините ставаше все по-трудно да застрашят Мануел Нойер.

Все пак минута преди почивката домакините можеха да изравнят, но опасен удар на Марио бе спасен от вратаря Нойер.

На почивката Петерсен замени контузилия се Марио Гомес и до 60-ата минута имаше цели три шанса за гол. Вратарят Диего Лопес обаче направи белстящи спасявания и предотврати ново попадение във вратата си.

Байерн беше видимо по-добрият отбор, а следващият гол - въпрос на време. Той падна в 75-ата минута, когато Рафиня нахлу сам отдясно в наказателното поле и със силен удар реши изхода от двубоя – 0:2.

В другата среща от групата Манчестър Сити и Наполи завършиха наравно 1:1. Единсон Кавани откри резултата в 69-ата минута, но малко след това Александър Коларов донесе точката за британците.

В следващия кръг Байерн Мюнхен приема у дома Манчестър Сити, а Виляреал ще гостува на Наполи.

ВИЛЯРЕАЛ - БАЙЕРН 0:2

0:1 Кроос (7')

0:2 Рафиня (76')

ВИЛЯРЕАЛ: Диего Лопес, Мусачио, Марчена, Сапата, Гаспар, Катала, Де Гузман (72' Камунас), Сена (46' Кани), Сориано, Нилмар (58' Рубен), Роси

БАЙЕРН МЮНХЕН: Нойер, Ван Буйтен (23' Рафиня), Боатенг, Бадщубер, Лам, Швайнщайгер, Кроос (81' Густаво), Тимосчук, Мюлер, Рибери, Гомес (46' Петерсен)

Главен съдия: Джунейт Чакир (Турция).

szólj hozzá: Vlr 0-1 Bay

szólj hozzá: Vil 0-2 Bay