Тази нощ във Филаделфия се получи една от най-големите изненади в историята на Копа Америка. Дългогодишният аутсайдер Венецуела победи с 1:0 и изхвърли от надпреварата бившия световен шампион и настоящ №9 в класацията на ФИФА, Уругвай.

„Креолите" трябва да бъдат благодарни на Единсон Кавани, който направи невероятна серия от пропуски, които докараха до отчаяние привържениците на "урусите". Единсон Кавани все още няма отбелязан гол за Копа Америка.

Снимка 238367

Победителите играха на контраатаки и една от тях с малко късмет им донесе победата. Алехандро Гера спечели топката в своето поле, премина центъра близо до тъч линията отдясно, видя, че Муслера е излязъл и го прехвърли. Уругвайският вратар успя да докосне топката, която се удари в горната греда. Притичалият Хосе Рамон Рондон я вкара, като Муслера с невероятен плонж за малко не спаси.

Второто полувреме се игра на една врата, като Уругвай пропускаше положение след положение. Венецуелците организираха убийствени контраатаки, които по някаква случайност не доведоха до втори гол. В добавеното време Муслера отиде в наказателното поле на Венецуела. Тогава Ромуло Отеро не можа да уцели от разстояние празната врата.

Бразилия намачка горките футболисти на Хаити

Еквадор и Перу направиха боево реми

Венецуела и Мексико имат по две победи и в неделя ще определят победителя в групата и втория, който ще играе на четвъртфинала най-вероятно с Аржентина.