Тази нощ се изиграха вторите срещи от група B на Копа Америка. Фаворитът Бразилия оправи головата си разлика след победа с 7:1 над Хаити. Еквадор и Перу завършиха наравно 2:2.

На Кемпинг Уърлд Стейдиум в Орландо бразилците напълниха кошарата на горките хаитяни. Фолипе Коутиньо отбеляза три гола, Ренато Аугушто два, Габриел и Лукаш Лима по един. За отбора от Карибите Джеймс Марселин намали в 70-тата минута за 5-1. На почивката резултатът беше 3-0.

Бразилия има нужда от равенство в последната си среша в неделя срещу Перу за да продължи на осминафиналите.

Снимка 238251

В Глендейл, Аризона Еквадор и Перу направиха боево равенство 2-2. Инките от Перу поведоха с два бързи гола чрез Кристиан Куевас в 5-тата минута и Едисон Флорес в 13-тата минута. Преди почивката Еннер Валенсия намали с 1-2. Милер Боланос изравни в 49-тата минута за другите наследници на Инките. В края на срещата Габриел Ахилер от Еквадор получи втори жълт картон.

Еквадор ще има нужда от победа с повече от един гол разлика срещу Хаити. Перу най-вероятно ще отпадне, защото ще се нуждае от победа срещу Бразилия.

Тази нощ са срещите от група C: Уругвай - Внецуела и Мексико - Ямайка.