Възраждане 2020 записа две победи в първенствата на подготвителните групи на ЗС на БФС в София. Малките таланти на треньора Йордан Димитров от набори 2009 и 2010 година затвърдиха с това успешното си представяне от началото на сезона и вдъхнаха надежди на родителите и феновете си.

Особено ценна бе победата на родените през 2009 година деца, които се наложиха с 1:0 над Арес, който е най-стойностният отбор в групата. На стадиона в "Обеля" си стигна до страхотна битка, като през първото полувреме противникът, воден от авторитетния треньор Василий Шаламанов бе по-близо до гола.

След почивката, обаче Възраждане 2020 бе по-добрият отбор на терена и след няколко пропуска успя да стигне до победата 10 минути преди края. Тя стана факт след попадение на Йосиф Огнянов. По този начин малките "възражданци" нанесоха първо поражение на Арес от началото на сезона е се върнаха в играта за първото място.

Присъстващите на стадиона родители и фенове отбелязаха отличният тактически подход на треньора Йордан Димитров, който на няколко пъти по време на мача промени схемата и постовете на футболистите и това в крайна сметка се увенча с успех.

Победа и загуба за Възраждане 2020 през уикенда

Набор 2009 вкараха 5 безответни гола на ФК Обеля

При набор 2010 отборът на Възраждане 2020 нямаше никакви проблеми и победи с лекота "Развитие на млади футболисти" с 3:0. Мачът беше решен още през първото полувреме с голове на капитана Ясин Сали и Велян Колев, след което се стигна до доста пропуски пред вратата на противника. Все пак през втората част Валери Буюклийски вкара трето попадение, с което оформи крайния резултат.

"Доволен съм от представянето на всички деца. Победата над Арес е най-ценната ни от началото на сезона, защото беше постигната срещу силен противник. Продължаваме да работим усърдно и да надграждаме. Нашият клуб Възраждане 2020 се развива отлично, вече можем да се похвалим и със сериозна група деца, родени през 2013, 2014 и 2015 година, които показват много добри качества", заяви Йордан Димитров, който е и изпълнителен директор на клуба.

Утре отборите на Възраждане 2020 ще изиграят мачовете си от поредния кръг. В 9,30 часа набор 2010 излиза срещу силния отбор на Арес на стадион "Раковски". В 15,30 Възраждане 2020, родени през 2009 година играят с Ботев 57 в Обеля.