Твенте с Николай Михайлов унижи ПСВ Айндховен с 6:2 и то като гост. Титуляр за „филипсите" бе Станислав Манолев, който обаче  не се представи на ниво и бе заменен на почивката от офанзивен игра, тъй като тогава ПСВ вече губеше с 0;4.

Твенте демонстрира смъртоносна ефективност. Ола Джон откри още в 8-ата минута, а Вилем Янсен удвои десет по-късно. Петер Висгерхоф направи резултата класически след половин час игра, а до края на първата част Люк де Йонг също се разписа за 0:4.

Втората част ПСВ малко живна и благодарение червения картон на централния бранител на гостите Дъглас в 52-ата мин. Ола Тойвонен намали, но дори с десет души Твенте се добра до пети гол чрез Лирой Фер.

Тойвонен пак блесна, вкарвайки за 2:5, но в самия край Янсен оформи крайното 2:6, което е една от най-големите домакински загуби в историята на ПСВ.

Така Твенте вече има равни точки с ПСВ на второто място (по 48), но лидер в АЗ Алкмаар с 49. Четвърти е Аякс с 46.