Турция победи Нидерландия в първи мач от световните квалификации в зона Европа. Воденият от Шенол Гюнеш състав се наложи над "лалетата" с 4:2 на "Ататюрк".

Така тимът на югоизточната ни съседката поведе група "G" преди изизграването на другите мачове от групата.

Резултатът бе откри от Йълмаз, който по-късно удвои и от дузпа. Чалханоглу направи резултата класически, а Клаасен и Де Йонг върнаха две попадения, Йълмаз сложи точка на спора, отбелязвайки хеттрик. В самия край Депай пропусна дузпа.

Първото попадение падна в 15-ата минута. Хакан Чалханоглу подаде топката на Бурак Йълмаз и той с удар от границите на наказателното поле откри.

В 34-ата минута, Йълмаз вкара от дузпа след фаул на Дониел Мален. Една минута след подновяването на играта след почивката Турция вкара трети гол. Хакан Чалханоглу про и стреля от средно разстояние, за да направи ужаса за Нидерландия още по-голям.

УЕФА отменя финансовия феърплей

Решението ще бъде обявено утре

В 75-ата минута гостите успяха да върнат едно попадение. Дави Клаасен засече центриране на Мемфис Депай и се разписа за 3:1.

Само една минута по-късно "лалетата" вкараха още веднъж. Люк де Йонг засече центриране и изстреля топката в левия ъгъл за 3:2.

Девет минути преди края, Бурак Йълмаз се разписа от пряк свободен удар, оформяйки крайния резултат.

В добавеното време, Нидерландия получи право да изпълни дузпа след нарушение на Кабак. Мемфис Депай обаче пропиля възможността като стреля, но Урджан Чакър спаси.

По-късно днес, в други мачове от групата, Гибралтар посреща Норвегия, а Латвия е домакин на Черна гора.

Турция - Нидерландия 4:2

1:0 Бурак Йълмаз 15"

2:0 Бурак Йълмаз 34"-д

3:0 Хакан Чалханоглу 46"

3:1 Дейви Клаасен 75"

3:2 Люк де Йонг 76"

4:2 Бурак Йълмаз 81"

Турция: Чакър, Челик, Кабак, Сьойюнджю, Мераш, Йокушлу, Караман (78 - Айхан), Туфан (64 - Анталяль), Чалханоглу (78 - Юнал), Язъджъ (64 - Еркин), Йълмаз

Нидерландия: Крул, Вайндал (82 - Ван Аанхолт), Блинд (82 - Гравенберх), Де Лихт, Тете (69 - Дъмфрис), Де Йонг, Де Роон (62 - Люк де Йонг), Вайналдум, Бергюс, Мален (69 - Клаасен), Депай