С голове през първото полувреме на черногорския нападател Симон Вукчевич и на руския национал Марат Измаилов Спортинг победи Порто с 2:0 в дербито на 17-ия кръг на футболното първенство на Португалия.

Това е втора загуба за сезона за лидера Порто.

Вукчевич се разписа в 12-ата минута, а три по-късно Измаилов бе точен с глава.
Първото попадение дойде след грешка на бразилския вратар Елтон, който позволи топката да премине между краката му.

Порто упражни голям натиск през второто полувреме, но така и не успя да промени резултата. Съдията отмени гол на аржентинския нападател на Порто
Лисандро Лопес в 8-та минута поради засада.

Въпреки поражението Порто остава начело в класирането с 41 точки, а Спортинг се изкачи на трета позиция с 30 точки и продължава да няма загуба като домакин от началото на сезона.

Вторият Бенфика, който победи Витория Гимараеш като гост с 3:1 в събота, има 33 точки.

В последната среща от кръга в понеделник Маритимо приема Боависта.