Женският отбор по футбол на САЩ спечели световното първенство, което се провежда в канадския град Ванкувър. Във финала на турнира американките разгромиха отбора на Япония с 5:2. Така те взеха сладък реванш за загубения фиал от същия отбор на миналото първенство с дузпи.

Изходът на мача беше решен до 16-ата минута, когато вече американките водеха с 4:0. Само за 13 минути хеттрик направи Карли Лойд.

Японките успяха да върнат два гола до 52-рата минута, но веднага след това допуснаха пети гол и трябваше да признаят поражението си.

За САЩ това е трета рекордна победа на световните първенства след 1991 и 1999 г.  Така те изпревариха отбора на Германия, който има две титли.

Голмайсторки на турнира станаха Карли Лойд и германката Селия Сасич с по 6 гола.