Уейн Рууни получи наказание от два мача заради червения картон в мача с Португалия.

Английският нападател бе санкциониран заради грубото си отношение към защитника Рикардо Карвальо на четвъртфинала между двата отбора, спечелен от португалците с 3:1 след дузпи.

Футболистът на Манчестър Юнайтед ще пропусне двубоите с Андора на 2 септември на "Олд Трафорд" в Манчестър и гостуването на Македония на 6 септември. Двете срещи са квалификации за европейското първенство през 2008 година.

Рууни ще се появи с националната фланелка едва в домакинския двубой с Македония в Манчестър.

Аржентинецът Леандро Куфре бе наказан за четири мача и глоба от 4800 брит. лири за атаката си срещу германеца Пер Мертезакер след края на четвъртфинала между двата отбора, спечелен от Бундестима с 5:3 след дузпи. Макси Родригес пропуска два мача и ще плати 2400 брит. лири.