С хеттрик на Роман Павлюченко Русия победи с 3:1 Армения у дома в квалификация за Евро 2012. С успеха Сборная оглави група "В" с актив от 13 точки.

Гостите изненадаха домакините с гол в 25-ата минута, дело на Пицели. Странно развитие след по-агресивната игра на руснаците. Около 60 секунди по-късно обаче Павлюченко изравни - 1:1.

През второто полувреме нещата си дойдоха на място след нови две попадения на футболиста на Тотнъм. Първо в 59-ата Роман Павлюченко отбеляза за 2:1, а в 73-ата беше точен и от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за спъване на Юрий Жирков.

В калсирането Русия е лидер с 13 точки, с три повече от Ейре и Словакия, които обаче са със среща по-малко. Арменците са четвърти с 8 актив.