ПСВ Айндховен спечели дербито от 23-ия кръг на Ередивизи срещу Фейенорд с 3:2. Успехът е от изключително значение за домакините, които вече са еднолично на първо място, поне преди да е завършил мачът на АЗ Алкмаар срещу Хееренвеен.

Двубоят на „Филипс Стадион" бе изключително интересен и премина през няколко инфарктни момента. Ола Тойвонен откри за домакините в самия край на първото полувреме. Дрис Мертенс пък удвои в 66-ата и това сякаш успокои твърде много домакините, които в този мач бяха без наказания Станислав Манолев.

Само за 8 минути (от 71-ата до 79-ата) Гийом Фернандес наниза два гола за ротердамци и изравни. В самия край обаче Мартинс Инди направи ужасен гаф в защита и подари топката на Закария Лабиад, който отбеляза победния гол за ПСВ.

В друг завързан мач, Твенте, с Ники Михайлов на вратата, също записа важна победа. „Червените" биха с 1:0 Утрехт, благодарение гола на Лук де Йонг през първата част.

Така лидер в Холандия е ПСВ с 48, Твенте са втори с 45, но и мач по-малко, колкото има и АЗ. Аякс и Хееренвеен са с по 43, а Фейенорд вече е шести с 41.