Холандия победи Португалия с 3:0 в контрола

Голмайсторът Депай отстъпва мястото си на Клуиверт

Марио ще доиграе мача на мястото на Фернандеш

72′

Появилият се преди броени минути на терена Де Роон вече получи жълт картон

68′

Голямата звезда на Португалия - Кристиано Роналдо приключи участието си в тази среща, на негово място се появява Моутиньо

68′

Поредна промяна за състава на "лалетата" - Роон на мястото на Вайналдум

67′

Вилхена отстъпва мястото си на Де Врай

62′

Втори жълт и съответно червен картон за Кансело

57′

Жълт картон за Тете

56′

Мачът за Куарешма приключва точно сега, тъй като е заменен от Мартинс

46′

Роландо отстъпва мястото си на Нето

46′

Андре Силва е заменен от Гереро

46′

Андре Гомеш заменя Силва

45′

Начало и на второто полувреме!

45+3′

Край на първата част! Холандия се оттегля на почивка с аванс от три гола пред Португалия.

45+2′

ГОООЛ! Ван Дайк прави резултата за Холандия класически - 3:0. Футболистът на Ливърпул получи хубаво подаване след свободен удар и без изобщо да се замисли изпрати топката в мрежата.

44′

Жълт картон за Кансело

43′

Португалската защита отново изпусна Мемфис Депай и той отправи доста коварен удар към вратата, но стражът демонстрира чудесен рефлекс и опази мрежата си "суха" този път.

37′

Куарешма бе на чудесна стрелкова позиция, но точно преди да успее да отправи удар към вратата на "лалетата", страничният съдия бе вдигнал своя флаг за засада.

33′

ГОООЛ! Холандия повежда с 2:0! Бабел засече пас от свой съотборник и веднага отправи топката с глава, а тя влетя в мрежата за 2:0.

21′

Вайналдум опита да изненада с мощен удар от границата на наказателното поле, но топката премина доста високо над напречната греда. Разочароващо изпълнение.

12′

ГОООЛ! Холандия повежда още след първата си атака! Депай се разписа за 1:0 след като засече отскочила топка и я заби в мрежата, преодолявайки вратаря.

5′

Куарешма опита да притесни съперниковите защитници, но те реагираха мигновенно и опасността бързо бе премахната.

1′

11 Силва

Тази вечер от 21:30 часа Португалия и Холандия ще се изправят един срещу друг в контрола, която ще се играе в Женева.

Преди броени дни, португалците записаха драматична победа над Египет с 2:1 след пълен обрат, благодарение на Кристиано Роналдо, който отбеляза два бързи гола в добавеното време на срещата.

Португалия показа екипа за Мондиал 2018

Тимът е в група с Испания, Мароко и Иран

Положението при "лалетата" обаче, не е толкова позитивно. Те претърпяха загуба от Англия с 0:1, но трудно може да бъде извадено нещо положително от този мач. Причината е и, че в състава на Роналд Куман има цели седем дебютанти, тъй като Ариен Робен и Уесли Снайдер обявиха, че се отказват от националния отбор на страната си.

Англия победи Холандия с 1:0 като гост в контрола