Холандия попари Португалия в тазвечершната контролна среща между двата отбора, играна на неутрален терен в Женева. Тимът, воден от Роналд Куман, записа класическа победа с 3:0 над своя съперник. Точни за символичните гости бяха Мемфис Депай, Райън Бабел и Върджил ван Дайк.

Португалия - Холандия (Развой на срещата по минути)

Контролата е тази вечер от 21:30 часа

Тотална доминация демонстрираха "лалетата" през първото полувреме. Още с първата си по-хубава атака, тимът на Куман поведе с 1:0. Депай се разписа, след като засече отскочила топка и я заби в мрежата, преодолявайки вратаря.

Малко след това, Вайналдум опита да отвърне с мощен удар от границата на наказателното поле, но топката премина доста разочароващо високо над напречната греда.

Холандия се възползва по най-добрия начин от пропуските на своя съперник и в 33-ата минута вече водеше с 2:0. Бабел засече пас от свой съотборник и веднага отправи топката с глава, а тя влетя в мрежата. Вратарят нямаше никакъв шанс след този удар. Преди да изтече редовното време, Куарешма се озова на чудесна стрелкова позиция, но точно преди да успее да отправи удар към вратата на "лалетата", страничният съдия бе вдигнал своя флаг за засада. Секунди по-късно, португалската защита отново изпусна Мемфис Депай и той отправи доста коварен удар към вратата, но стражът демонстрира чудесен рефлекс и опази мрежата си "суха" поне този път.

В добавеното време, Ван Дайк тотално попари надеждите на Роналдо и компания, след като получи хубаво подаване след свободен удар и без изобщо да се замисли изпрати топката в мрежата за 3:0.

През второто полувреме положението за Португалия се влоши още повече, след като Кансело получи втори жълт и респективно червен картон, оставяйки своя тим с човек по-малко и губещ в резултата с 0:3. Тъмните облаци се сгъстиха, когато и голямата звезда на тима - Кристиано Роналдо бе заменен. До края на срещата, отборът така и не успя да създаде нещо по-интересно пред съперниковата врата и записа разочароваща загуба.